Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 20. května 2022 Zbyšek

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mr-Rubikon

Eurohujerové

Zásadním požadavkem by mělo být rozhodnutí o LS v referendu. Skutečnost, že se tak v naprosté většině zemí nedělo, (navíc u nás stále nemáme zákon o referendu - proč asi?) je nezvratným dúkazem toho, že stávající politiky nezajímá názor voličů v této otázce ztráty suverenity. Naopak, tento názor je pro ně škodlivý, bojí se ho jako čert kříže, neboť by je mohl připravit o teplé zlatokopecké pelechy a o další většinou málo známé neskutečné výhody pro celou jejich rodinu. Zcela ztratili soudnost a schopnost a ochotu naslouchat voličům, neřku-li plnit volební program. Bohužel ke svému rozhazovačnému utrácení potřebují stále více peněz a tak mimo neustálého zvyšování státního dluhu (http://verejnydluh.cz/) stále vymýšlí, jak nás víc vyždímat. Jedinou možností je vyvalit je všechny ze sněmovny tím, že budeme volit pouze malé strany. Volby jsou už skutečně jedinnou možností, jak projevit platný názor a pokusit se něco změnit.    

0/0
1.10.2009 8:40

Viky_

Re: Eurohujerové

S referendem souhlasím. (Každopádně další otázkou je pak referendum, kde je z peněz daňových poplatníků státem i Bruselem placena masivní kampaň ANO.. /= čili i z peněz těch, kteří jsou pro "NE"/)

0/0
1.10.2009 15:26

Kru.El

Klid

Mě to neznepokojuje. Situace "EU nařizuje něco ČR" by nastala pouze v případě, že by si naši zástupci v EU pro svůj postup nevyjednali žádnou podporu mezi ostatními. Takové diplomatické nýmandy ale v EU zase nemáme.

0/0
1.10.2009 4:02

Viky_

Re: Klid

Jaký postup? Jaká podpora? Naši zástupci nemusí mít žádný svůj postup, ti budou prostě proti v otázce, která se úzce dotýká našeho státu a ostatní budou pro, protože jim to bude jedno. Jak se tomuto dá účinně zabránit?

0/0
1.10.2009 15:22

Kru.El

Re: Klid

A ona existuje nejaka otazka, kde jsme proti cele evrope? Podle me ne. Vsechno ostatni se da vyjednat. EU by mela byt o kompromisu a ne o vydirani pomoci hrozby vetem.

0/0
1.10.2009 17:34

maxas

Omezení suverenity je evidentní,

možnost nařídit stavbu větrných elektráren, je to nejmenší ohrožení. Mnohem vážněji vypadá ku příkladu řízené rozmisťování imigrantů z afroarabských zemí, přes zadané kvóty.

0/0
1.10.2009 3:05

madqwert

Re: Omezení suverenity je evidentní,

oboje je nesmysl, tak nestras ;-D

0/0
1.10.2009 9:02

Viky_

Re: Omezení suverenity je evidentní,

To je nesmysl? O imigrantech se v tomto smyslu už delší dobu vážně diskutuje a padají různé návrhy.

0/0
1.10.2009 15:20

Martin Vit

Re: Omezení suverenity je evidentní,

a co chcete delat? Za par let populace v CR zestarne natolik, ze nas nebude mit kdo zivit :) Imigranti jsou jednou z cest.

0/0
16.10.2009 22:42

messenger

CR ven z EU

Vetsina obyvatel CR si nepreje byt v EU. Proc tam tedy jsme? Bojujme za vystoupeni!

0/0
30.9.2009 23:45

madqwert

Re: CR ven z EU

vetsina obcanu CR si v EU preje byt, krome komunistu ;-D

0/0
30.9.2009 23:47

Martin Vit

Re: CR ven z EU

nebylo by vystoupeni z EU ekonomickou sebevrazdou? Kam se chcete orientovat, na vychod? Nebo si snad myslite, ze jsme tak vyjimecny narod?

0/0
16.10.2009 22:43

Viktor-Č

Kde vidím zásadní mínus

LS bere státům možnost řídit si po svém imigrační politiku. To je myslím dostatečný důvod pro odmítnutí bez ohledu na jakékoli virtuální či reálné sankce, ústrky či cokoli podobného.

Jestli nebude mít Špidla sesličku je zcela jedno, jestli nedostaneme pár miliard nějakých dotací je také celkem fuk - proti možnosti že nám sem Italové, Francouzi a Španělé navezou horu lidského odpadu se kterým si neví rady.

0/0
30.9.2009 23:22

madqwert

Re: Kde vidím zásadní mínus

vzhledem k schengenu si zadny stat imigracni politiku neridi... imigracni politika patri do prvniho pilire EU jiz od amsterodamske smlouvy ;-D

0/0
30.9.2009 23:32

Viky_

Re: Kde vidím zásadní mínus

A tobě se líbí, že nám sem Italové přerozdělej svoje přistěhovalce?

0/0
1.10.2009 0:00

Kru.El

Re: Kde vidím zásadní mínus

Italové snad řídí imigrační politiku v EU?

0/0
1.10.2009 3:41

Viky_

Re: Kde vidím zásadní mínus

Ne, je to italský návrh, který je reálné prosadit. A obzvlášť po přijetí Lisabonské smlouvy bude možno takovéto věci přímo se dotýkající našeh státu schválit aniž bychom s nimi sami souhlasili.

0/0
1.10.2009 15:19

Martin Procházka

Máte něco lepšího?

Zakonzervovat současný stav znamená, že s ním bezvýhradně souhlasíte. Chcete odejít z EU? Běžte, nikdo vás tu nedrží. V EU je potřeba dost změnit, rozhodně ji však nelze demontovat. Předložte nějakou alternativu, která odstraní demokratický deficit v EU a zajistí naplnění svobody a bude bez výhrad přijatelná všemi členy. Upozorňuji, že svoboda se týká jednotlivců, ne států jakožto institucí.[>-]EU

http://martinprochazka.blog.idnes.cz/c/103828/Budoucnost-EU-kterak-omezeni-rizik-muze-k-prosperite-vesti.html

0/0
30.9.2009 21:50

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

"Zakonzervovat současný stav znamená, že s ním bezvýhradně souhlasíte." - To snad nemyslíte vážně. Podsouváte autorovi hned dva názory, které nikde nezmínil.

Pokud chceme odstranit demokratický deficit, v čemž se s vámi shodnu, nemusíme nutně schvalovat "sněhovou kouli", na kterou se nabalilo spoustu balastu a spoustu kontroverzních změn, které s tímto přímo nesouvisejí. Můžeme přiznat právní subjektivitu EU a zracionalizovat fungování jejích institucí, nemusíme zároveň s tím ale brutálně omezit suverenitu členských států (s hlasováním o nás bez nás nemáme v historii nejlepší zkušenosti), nemusíme zároveň přenášet celou řadu dalších pravomocí z členských státu na evropské instituce, atd.

Já chci také efektivnější fungování Unie, také chci odstranit demokratický deficit. Proč podle vás nelze schválit takovouto stručnou smlouvu technického rázu a o dalším směřování Unie dále diskutovat, nebo se pokusit schválit posilování prvků federace zvlášť? Toto, spolu s následnými tlaky na ...

0/0
30.9.2009 22:11

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

schválení Lisabonské smlouvy a spolu s chováním některých evropských představitelů pak vážně narušuje důvěryhodnost jak v upřímnou snahu Lisabonskou smlouvou učinit Evropskou unii demokratičtější, tak v současné směřování Evropské unie - a následně pak v "evropskou myšlenku" jako celek. A poslední jmenované "mrzí" i mně. Jsem pro širokou spolupráci evropských států, volný pohyb osob, zboží,služeb a kapitálu. Z výše uvedených důvodů se domnívám že to nejsou tzv. "europesimisté", kdo Evropě škodí, ale právě naopak.

0/0
30.9.2009 22:20

Martin Procházka

Re: Máte něco lepšího?

Dělení na europesimisty a eurooptimisty je zavádějící, nepovažuji se ani za jedno. Zastávám názor, že je v určitých oblastech užitečné ne-li nezbytné, aby platila stejná pravidla pro všechny. Důvody v mém článku viz odkaz výše. A považuju za správné, aby normy v těchto oblastech vytvářel a schvaloval europarlament, volený občany EU, nikoliv tedy na národní bázy, na to si klidně můžeme vytvořit senát a zaplnit jím druhou budovu europarlamentu. Některé výroky ohledně lisabonu z úst jeho zastánců jsou krajně nevhodné, avšak postup jeho odpůrců v ČR není o nic lepší. Dnes rozhodují o směřování EU vlády, vytrácí se vazba na občany. Pokud bude demokratický deficit odstraněn, budou to občané, kdo bude mít v rukou rozhodování. Pak ale musí platit 1 občan = 1 hlas. Dnes má hlas jednoho Němce či Francouze menší váhu, než hlas jednoho Čecha nebo Slováka. Je to v pořádku? Přitom však moc stále drží vlády, proto se to moc neřeší, jen se občas zaslechne, že se naše pozice při hlasování oslabí.

0/0
30.9.2009 22:36

Majklova_proxy

Re: Máte něco lepšího?

V kterych oblastech by mela platit stejna pravidla pro vsechny? V danove politice treba? Proc?

-

1 "euroovcan" = 1 hlas? Bez komory zastupujici staty? Vis, k cemu to povede? Treba k tomu, ze se euroovcani pulky Evropy demokraticky shodnou na tom, ze v Cechy jsou prima lokalita na sklad problemovejch Somalcu a starejch pneumatik.

-

Jedina, primo volena komora by znamenala superstat. Nic jako opravdove "Evropanstvi" jako analogie ke statni prislusnosti ale NEEXISTUJE.

0/0
30.9.2009 22:45

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

Tak doufám, že takto nechtěl MP hlasovat o všech otázkách, včetně těch, kde EU rozhodování zatím nepřísluší. Někde musí platiti 1 stát = 1 hlas, někde 1 STÁT PROTI = NESCHVÁLENO.

0/0
30.9.2009 23:08

Majklova_proxy

Re: Máte něco lepšího?

To nevim, jinou cestu jak se zbavit "demokratickeho deficitu" nenaznacuje a druhou parlamentni komoru zavrhuje.

-

BTW, neni parlament vlastni statu ... coz EU neni?

0/0
30.9.2009 23:12

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

Teď už by se to tak asi nepojmenovalo. Ústava se radši přejmenovala na Smlouvu a zmizela hymna a tuším že i "prezident" :-) Je to trochu "okaté" :-)

0/0
30.9.2009 23:16

Majklova_proxy

Re: Máte něco lepšího?

Pripomina mi to jeden vtip z Dikobrazu. Na obrazku dva ruzne hrady ze stejnejch detskejch kosticek a pod nima text "Je to stejne? Ne, je to prestavene".

-

Cikan uz neni cikan, burt uz neni burt, rozvojovej je jen mene rozvinutej. NE uz neni NE. Prezident se jmenuje jinak, vlajku to nema, ale rudej Danny s ni presto mava - a euroovcan MP zdobi diskusi.

0/0
30.9.2009 23:22

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

Ohledně demokratického deficitu se shodneme. Bohužel LS neobsahuje jen toto, kdyby ano, nebyl by s ní takový problém..

0/0
30.9.2009 22:52

Majklova_proxy

Re: Máte něco lepšího?

Vratit se ke korenum ve forme hospodarske spoluprace a (budiz) spolecne meny napriklad...?

-

Co je to za modrej flek vedle nasi vlajky v tom prispevku?

0/0
30.9.2009 22:12

Martin Procházka

Re: Máte něco lepšího?

Víte v čem je háček při volném trhu? Při rovnocenných schopnostech firem vláda Německa rozhodne o dotaci pro svou firmu. Česká vláda schválí normy pro emise odlišné od jiných zemí. Dá se pak mluvit o rovných šancích? Čistá hospodářská soutěž bez vyřešení politických aspektů(= jednotné legislativy) neexistuje.

0/0
30.9.2009 22:41

Majklova_proxy

Re: Máte něco lepšího?

Ale to je slabina EU! EU znamena "zadna cla". Okej, nclem cizi zbozi zariznoznout nemuzeme, takze to udelame dotaci nasich vyrobcu, pripadne kvotami. A vysledek? Znicene ceske cukrovarnictvi a dotovana jablka dovazena ze Spanelska. Volnej trh jak remen.

0/0
30.9.2009 22:48

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

Aby byly ve všech státech absolutně shodné podmínky a trh byl "dokonale volný", bylo by třeba zregulovat a sjednotit všechny aspekty života a výsledku by byl "nevolný" nejen trh. Proto "volný trh" nelze chápat zcela absolutně. Jde o to efektivně nastavit systém snadného obchodování mezi členskýi státy. Což je samozřejmě mimořádně obtížná věc.

0/0
30.9.2009 23:01

Majklova_proxy

Re: Máte něco lepšího?

Mne to nevysvetluj...

0/0
30.9.2009 23:04

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

To nevysvětluju tobě :-)

0/0
30.9.2009 23:09

Edmund Černá Zmije

Re: Máte něco lepšího?

Demokratický deficit narůstá s centralizací moci. :-P

-

Proto je jednoznačně potřeba rozhodovací pravomoci držet co nejníže. LS dělá pravý opak, je to cesta k definitivní likvidaci demokracie v EU. I sám průběh jejího prosazování je spíš podoben špatnému vtipu než demokratickému procesu. To je jen úvod do toho, jak by podle evropských architektů měla Unie v budoucnu fungovat. Rv

0/0
30.9.2009 22:51

Viky_

Re: Máte něco lepšího?

Tak tak.

(Zároveň někdy nabývám dojmu, že existuje snaha systematicky potlačit roli států nejen přenášením pravomocí výš, ale také evropskou propagací posilování rolí regionů, vč. tzv. euroregionů.)

0/0
30.9.2009 23:12

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz