Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 20. května 2022 Zbyšek

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SovaDana

Zralá úvaha

Volte osobnosti, ne strany.

0/0
8.4.2012 13:56

SID09

Vykašlete se na strany

Volte raději mne. Nejsem sice v žádné straně, ale vím ( na rozdíl od vás ) jak to v politice chodí a čeho lze dosáhnout a co je spíš jen zbožné přání na oblbnutí masy voličů. ;-D!!

0/0
7.4.2012 17:20

Světlonoš_v04

ideologický blábol

jedno vím jistě, že stranu kterou budete volit vy, já nikdy volit nebudu a nechci. Předpokládám že tu děláte kampaň SSO, tj. straně kterou já považuju v lepším připadě za utopistickou, v horším za extremistickou

0/0
7.4.2012 9:51

Roman37c

Re: ideologický blábol

Spíš jde o stranu kterou založili a řídí hlupáci. Sice mluví o přirozeném právu, ale přitom mají na mysli právo peněz. Odkazují se na právo silnějšího z přírody. Tam ale peníze nejsou. Přežije jen ten, kdo se ubrání před ostatními a sežene si jídlo. Doopravdy má mít právo přežít ten, kdo z nějakého důvodu má peníze, nebo tlupa komunistů, kteří mu je ukradnou a jeho pověsí? V tomto případě je přece přirozené právo na straně oněch komunistů. Dokázali se sjednotit a potravu si opatřit.

0/0
7.4.2012 10:17

Světlonoš_v04

Re: ideologický blábol

to co popisujete se jmenuje sociální darwinismus a naposled se touto ideologií řídil tuším Adolf Hitler. Ten taky mluvil o přirozeném právu Árijské rasy vládnout, protože je nejsilnější. Navíc v biologii nic takového neexistuje. V přírodě to zdaleka není jen o tom, že silnější přežívá, existuje spousta jiných konceptů - koevoluce, kooperace, symbioza atd. Žádné přirozené právo neexistuje. V přídě existuje spousta strategií, které živočichové používají k přežití a ty strategie jsou různorodé a všechny lze považovat za přirozené. Celý koncept práva je výmysl lidí. V přírodě neexistuje žádné právo na vlastní tělo, ani žádné právo na majetek, ani žádné právo na svobodu projevu.

+1/0
7.4.2012 10:23

Pavel Pátek

Re: ideologický blábol

Jak víte, co má kdo na mysli? Váš kolektivistický pohled na svět a společnost Vám brání poznat co má kdo na mysli.

0/0
7.4.2012 14:53

Pavel Pátek

Re: ideologický blábol

Skepticismus, relativismus a nihilismus.

0/0
7.4.2012 14:50

Pavel Pátek

Strana svobodných občanů,

jak vyplývá už z jejího názvou, je stranou založenou na obhajobě přirozených lidských práv a správné role státu jako základního východiska své politické filosofie, kterou, mimochodem, jako jediná v této republice otevřeně deklaruje. Je tedy stranou prosazující politiku jako skutečnou soutěž politických idejí. Volič musí mít vždy jasné vodítko k posouzení slibů versus skutečných činů. Politika je během na velmi dlouhou trať. Prosazování jednotlivých politických cílů je otázkou velmi náročného a složitého procesu konkrétních skutků, který se neobejde bez podpory voličů - občanů. Čím dříve se polititcká strana zřekne svých ideálů, tím dříve ztratí své voliče. Reálná politika je skutečně uměním možného. A jak se daří či nedaří tuto politiku v praxi provádět, posoudí jedině volič. SSO prosazuje a bude prosazovat takové konkrétní cíle, které umožní občanům maximální podíl na správě své vlastní země. Krok po kroku, den po dni.

+1/0
7.4.2012 9:10

Roman37c

Re: Strana svobodných občanů,

Německá demokratická republika, jak vyplývá už z jejího názvu....... to je ale blbost, co? :-)

+1/0
7.4.2012 9:13

Pavel Pátek

Re: Strana svobodných občanů,

Hm, tak teď jste mě dostal! Díky za inteligentní příspěvek. Asi jste si přečetl jen první větu a měl jste dojem, že musíte hned reagovat. Ale proč ne? Disky serveru to unesou.

0/0
7.4.2012 9:21

Roman37c

Re: Strana svobodných občanů,

Ale houby. Od ovcí Václava Klause jsem si toho přečetl už víc než dost. Hradnímu pánovi, ani jeho podržtažkám kteří nikdy v životě nic nedokázali a jen sosali z peněz daňových poplatníků, zásadně nevěřím ani dobrý den, natož to, že to s naší republikou, nebo dokonce jinými lidmi myslí dobře.

0/0
7.4.2012 9:34

Světlonoš_v04

Re: Strana svobodných občanů,

1) můžete mit uvést definici, co je to přirozené právo? Můžete mi vysvětlit, když je to právo přirozené, tak proč ve společnosti neexistuje a je nutné ho prosazovat?

2) Když naposled došlo k volné soutěži politických ideí, tak o ideje SSO mělo zájem asi 0.5% občanů

3) těch konkrétních cílů je od SSO slyšet opravdu málo. Stačí si přečíst tento blog - pořád dokola omílané prázdné fráze o přirozeném právu, redukci státu, suverenitě, volném trhu a žádný konkrétní návrh

4) dejme tomu že se dostanete do parlamentu s 6-ti procenty, s kým utvoříte koalici? Jakým způsobem ty své radikální představy chcete prosadit?

0/0
7.4.2012 9:59

Pavel Pátek

Re: Strana svobodných občanů,

1) Přirozená práva na život, svobodnou volbu a právo vlastnit samozřejmě objektivně existují. Jen jsou potlačována.

2) ???

3) Nechat lidem co nejvíce jejich peněz, aby sami rozhodovalio o jejich použití, začít rušit zbytná ministerstva, státní úřady instituce a omezit postupně přerozdělování na minimum (jediný způsob omezení korupce státu, zároveň i postupné likvidace zadlužení státu a následně zavést povinně vyrovnaný rozpočet), nikoli však likvidací pomoci skutečně potřebným (lidem handicapovaným a důchodcům), vystoupit z EU, měnit rozpočtové určení daní ve prospěch samosprávných celků a nikoli ve prospěch státu, naopak posílit ty složky státu, které by měly chránit přirozená práva každého občana a tím prosazovat rovnost před zákonem, zavést všeobecné referendum a lidové veto, atd.,atd. Našel byste toho v programu SSO hodně.

4) Pokud bychom nenašli odpovídající partnery, budeme nesmlouvavou opozicí. V každém případě bude moci volič vždy možnost ověřit ev.rozpor mezi slovy a činy.

0/0
7.4.2012 14:47

Godfrey

Re: Strana svobodných občanů,

ad "3) těch konkrétních cílů je od SSO slyšet opravdu málo. Stačí si přečíst tento blog - pořád dokola omílané prázdné fráze o přirozeném právu, redukci státu, suverenitě, volném trhu a žádný konkrétní návrh":

i) Pokud vím, tak blog nemluví o cílech SSO ani žádné jiné strany, nýbrž jen o prioritách jednoho konkrétního voliče.

ii) Vidíte někde v textu spojení "přirozené právo" nebo slovo "suverenita"? Asi těžko může pořád dokola omálat něco, o čem vůbec nemluví.

iii) Žádný konkrétní návrh? Minimálně tam je v prvních dvou částech zcela konkrétní návrh na legalizaci drog, euthanasie a na zrušení zákonů omezujících svobodu slova a shromažďování. Třetí část je spíše deklarační, to je fakt, ale zase nemluví o ničem z toho, co se podle vás neustále omílá. A konečně poslední část je možná poněkud vágnější, nicméně uvádí konkrétní příklad, kde by se mohl redukovat stát.

0/0
7.4.2012 15:29

baloun

Pán chce volit nácky z DSSS

tak mu je někdo doporučte :-)

+1/0
7.4.2012 8:55

Godfrey

Re: Pán chce volit nácky z DSSS

Fakt DSSS podporuje legalizaci drog a euthanasie nebo zmenšování státního aparátu? No tak super!

0/0
7.4.2012 10:51

ladhela

každá strana

by měla přesně říci s kým je ochotna  po volbách spolupracovat na vládní koalici  a s kterou zásadně odmítá..  ještě lépe vytvořit předvolební koalice..

0/0
7.4.2012 8:54

jirka1965

Tak jsem spočítal příspěvky podporující Svobodné.

V této diskuzi, která oslavuje SSO diskutuje za tuto stranu  6 nicků, ale četností jejich příspěvků to vypadá, že jich je mnohem více. A to je počet nicků, což znamená, že reálně to mohou být 3-4 lidé - členové SSO. Má smysl se s nimi dohadovat? Vždyť oni argumenty neuznávají, pouze když se octnou v koutě, tak začínají urážet.

0/0
7.4.2012 8:41

Pavel Pátek

Re: Tak jsem spočítal příspěvky podporující Svobodné.

Zkuste tedy nějaký argument a bez urážení, jirko1965. Zatím jsem od Vás v této diskusi žádný nezaznamenal.

0/0
7.4.2012 8:52

jirka1965

Re: Tak jsem spočítal příspěvky podporující Svobodné.

Argument - je tady 6 nicků, které se zastávají SSO. Urážku nevidím, píšu fakt.

0/0
7.4.2012 12:02

zmat

budu volit stranu,

která slibuje nejméně

+2/0
7.4.2012 8:31

Roman37c

Hele chytráku,

když zrušíš zbytečné úřady jako třeba ČTÚ, jak zajistíš přerozdělování kmitočtů? Nemyslím tím pouze pro mobilní operátory, ale například pro TV, Rozhlas, datové sítě..... dorozumívací zařízení pro ZIS a pod? Jak zabráníš tomu, aby někdo ve Vejprtech nezaložil svojí TV a svým signálem nerušil kolegy z RTL? Je to by bylo arbitráží. To by bylo trestních oznámení. To by bylo naštvaných lidí a v krajním případě i mrtvých. A takhle je to u Svobodných se vším. Bezmyšlenkovitě rušit.

0/0
7.4.2012 8:24

jirka1965

Re: Hele chytráku,

Vykašlete se na Svobodně, mají spoustu keců jenom na blogu, jinak je nikdo nezná. Že mají u jedné agentury v průzkumech kolem 3% nic neznamená, protože u dalších 10 agentur nemají ani procento, takže vysvtělení může být pouze takové, že tu jednu agenturu mají zvládlou finančně - to je v ČR běžné.

0/0
7.4.2012 8:28

steinera

Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Svobodní. Dnes podle průzkumů 3,6%, takže ne až tak nerealistický vstup do parlamentu.

+2/0
7.4.2012 2:07

jirka1965

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Tenhle spam tady vidím poměrně často. Za sebe říkám, že druhé veverky už nechci. A Svobodní = VV2. Spojuje je populismus a nerealizovatelný volební program.

+1/0
7.4.2012 7:51

slajsj

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Definujte mi, podle Vašeho vidění světa, nepopulistickou stranu - existující ovšem..

0/0
7.4.2012 7:59

jirka1965

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Jistouo dávku populismu mají ve svých programech a vystoupeních asi všechny strany, ale slibovat něco, co reálně nemohu splnit ani v jednom případě, to byla výsada VV a dnes tu roli úspěšně přebrali Svobodní.

+2/0
7.4.2012 8:19

slajsj

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Prosím konkretizujte.

0/0
7.4.2012 17:39

Žadatel

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Petr Mach je zjevně jedním z nejůspěšnějších vymývačů mladých mozků. :-/

Dříve, než zase pošlete Machovi členské příspěvky, zaplaťte šlolné.

0/0
7.4.2012 12:04

slajsj

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Bez pochyby, avšak nevidím "školné" jako předmět této diskuse. Navíc jsem nikdy neřekl, že školné je blbost, zavede-li se tak to bude jedině dobře - ovšem ne tak jak si to přeje vládnoucí garnitura. Kdybyste poslal "Machovi" peníze, bylo by to rozhodně užitečnější, nežli demotivace mladých lidí na blogu, soudruhu.

0/0
7.4.2012 17:46

milan166472

Re: Je jenom jedna strana, která splňuje Vaše požadavky:

Prasata jsou také užiteční tvorové.V politice by ale zřejmě být neměla,stejně jako  Veverky či jiná zvěř!:-)[>-]

0/0
7.4.2012 11:26

Lady Humussprey

Co poradit člověku z ulice

Volte politickou stranu, a ne zlatokopeckou výpravu.

+2/0
7.4.2012 1:12

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: Co poradit člověku z ulice

nesmysl

at bojkotuje volby a chodí na demonstrace

0/0
7.4.2012 1:12

Lady Humussprey

Re: Co poradit člověku z ulice

Demonstrace s mávátky a s dětmi na zádech a v pacinkách balónky, to jsou šibřinky a ne boj.

+1/0
7.4.2012 1:20

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: Co poradit člověku z ulice

ale nějak musíš dostat lidi do ulic a příklady táhnou

0/0
7.4.2012 1:21

Roman37c

Re: Co poradit člověku z ulice

Proč musí dostat lidi do ulic? 8-o

0/0
7.4.2012 10:53

Danny boy

Re: Co poradit člověku z ulice

To myslíte některou ze stran, které do toho klondajku už dávno dorazily?

0/0
7.4.2012 7:54

Kurri 22

To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

.... "Svobodné diskutéry", co? A že se jich tu hned vyrojilo.;-D

+3/0
7.4.2012 0:41

Žadatel

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

Oni si ze zdejšího blogu pomalu tvoří členskou schůzi.8-o;-D

0/0
7.4.2012 1:05

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

jj pomýlenci kteří ani nechápou jak funguje tržní ekonomika chtějí radit...Rv

0/0
7.4.2012 1:08

m4!_luke

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

V jinych zemich ma podobne zamereny volic moznost vyberu. Bohuzel u nas jina podobne zamerena strana neexistuje.

0/0
7.4.2012 1:16

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

myslíš třeba rona paula?

ale jdi ty brebto...

0/0
7.4.2012 1:21

m4!_luke

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

Nemyslim, soudruhu. Ve Svycarsku ma volic podobneho razeni jako zde ve clanku na vyber mezi SVP a FDP.

0/0
7.4.2012 1:28

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

kdokoli s podobným programem by způsobil ekonomický black out

ekonomika je příliš závislá na spotřebě a konzumu

náhlé podseknutí bude znamenat zánik celé ekonomiky

0/0
7.4.2012 1:31

m4!_luke

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

Ale, ale. Cozpak nevite, ze CR je vysoce otevrenou ekonomikou a exportni zemi, ktere na domaci spotrebe zas tolik nezalezi? Nebo by to spise naopak mohlo zpusobit priliv investoru?

0/0
7.4.2012 1:35

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

minimálně polovina HDP na ní záleží a to je myslím si dost

0/0
7.4.2012 9:55

Godfrey

Re: To je zase nahrávka na smeč pro zdejší ....

Například neustále zvyšování DPH by Kalousek and company vede k tomu, že se domácí spotřeba neustále snižuje, jak lidé jezdí nakupovat levněji do Německa, Polska a Rakouska. To bych nazval podsekáváním. A vy myslíte co?

0/0
7.4.2012 10:49

FiS95

Stranu svobodných občanů.

svobodni.cz

Svobodní věří že člověk smí dělat cokoli, čím neohrožuje práva jiných a  stějně jako Vy považuje za příčinu korpuce přebujelé přerozdělování a státní aparát.

+3/0
7.4.2012 0:28

Lev--_-z__Rožmitálu

Re: Stranu svobodných občanů.

svobodní věří;-DR^

+2/0
7.4.2012 0:34

Kurri 22

Re: Stranu svobodných občanů.

To jste četl ve Strážné věži?;-D

+2/0
7.4.2012 0:41

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz